Warsztaty stylizacji mebli farbami Annie Sloan – relacja.

Hej hej, w ostatnią sobotę miałam w końcu okazję wziąć udział w warsztatach stylizacji mebli farbami Annie Sloan w warsztacie Meblodzieło mieszczącym się we Wrocławiu na Nadodrzu. Warsztat prowadzą dwie przesympatyczne dziewczyny. Otworzyły Meblodzieło z pasji do nadawania starym rzeczom nowego życia.

Ja jestem pod sporym wrażeniem farb kredowych i myślę, że użyję ich jeszcze nie raz w przyszłości. Farby kredowe marki Annie Sloan mają przepiękne kolory, przed ich użyciem nie trzeba szlifować powierzchni odnawianego mebla. Co więcej, można ich używać nie tylko do drewna, ale również do szkła, metalu oraz tkanin. Dają cudownie aksamitny efekt i bardzo szybko schną co sprawia, że odnawianie nimi jest czysta przyjemnością i nie trwa wielu godzin jak w przypadku innych farb.

2016-03-12 12.49.38

W pierwszej części warsztatów dziewczyny pokazują różne techniki użycia farb. Każdy dostaje drewnianą płytkę i wykonuje własne próby.

Natomiast później każdy uczestnik pracuje nad upiększeniem przyniesionego ze sobą mebelka o małych gabarytach. Ja wzięłam ze sobą gazetnik, który aż prosił się o odświeżenie. Podczas warsztatów organizatorki częstują herbatą, kawą i pysznym ciastem. Atmosfera jest przyjemna, każdy pracuje swoim tempem i po swojemu odkrywa możliwości jakie dają farby a prowadzące jedynie wskazują drogę.

 

2016-03-13 22.38.242016-03-13 22.38.562016-03-13 13.34.092016-03-13 22.39.13

Mam nadzieję, że kogoś zainspiruję i zachęcę do odwiedzenia dziewczyn w pracowni, bo naprawdę warto!

 

Published by

Atelier Rzeczy Ładnych / Atelier of Beautiful Things

Maniaczka DIY, przerabiania, malowania, przeprojekowywania, i tworzenia pięknych i użytecznych rzeczy. Maniac of DIY, redesign, painting and creating beautiful and useful things.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s